środa, 14 marca 2012

Przyjęcie urodzinowe


Urodziny dla maluchów to wyjątkowa okazja. Zapraszają wtedy wszystkich swoich znajomych i czuja się wyjątkowo. Lubią jak ich się zaskakuje, kupuje niespodzianki, czy też przygotowuje wiele interesujących zabaw. Dzieci powinny wiedzieć, że rodzice w przygotowania imprezy urodzinowej włożyli wiele starań. Aby urozmaicić ten dzień mamy dla Państwa kilka pomocniczych pomysłów:

Dekoracje urodzinowe

Przykładowo, aby podkreślić, iż w danym dniu obchodzimy urodziny Jasia, przygotujmy cukierki z jego zdjęciem. Nic trudnego! Wystarczy kupić w sklepie odpowiednio uformowane cukierki, wydrukować kilka miniaturek zdjęcia solenizanta i zamiast oryginalnego opakowania słodkości zastąpić go fotografią dziecka. Będzie to wyglądało naprawdę świetnie a zarazem nasze dziecko poczuje się wyróżnione.

Innym pomysłem, który wiąże się również z tym co dzieci będą przekąszać są ozdobne ciasteczka w kształcie świnek! Czego potrzebujemy: sześć okrągłych biszkoptów, łyżkę masła orzechowego, dwie rodzynki, lentilkę, masło orzechowe, dwa płatki kukurydziane oraz nóż, łyżeczkę, deskę do krojenia i wykałaczkę. Jak to robimy:

Wytnij z biszkoptów nóżki i ryjek świnki. Wykałaczką zrób w ryjku dziurki.
Dwa biszkopty posmaruj masłem orzechowym i delikatnie wciśnij w nie uszy z płatków kukurydzianych i nóżki z biszkoptów.
Przykryj masło orzechowe pozostałymi biszkopcikami.
Za pomocą masła orzechowego doklej biszkoptowe ryjki, oczy z rodzynek i pępek z kolorowej pastylki. Wykałaczką „narysuj” uśmiech.Serpentyna, gwizdki, bibuła – wszystko to tradycyjnie może służyć nam za ozdobę pokoju. Warto jednak zaangażować w strojenie dzieci. Zanim zacznie się impreza można im podrzucić kilka pomysłów i razem z nimi udekorować pokój , w którym będą się bawić. Kilka balonów, plastelina, farby, kolorowy blok, nożyczki, klej – wszystko to dzięki dzieciom może zamienić się w naprawdę bajkowe dekoracje, a przy tym będzie to dla nich rozrywką! Rodzic nie musi całej odpowiedzialności zrzucać na siebie, tym bardziej jeśli ma tak dużo chętnych pomocników!

Girlandy – korzystając z dowolnie przygotowanego szablonu możesz przygotować ciekawą dekoracje. Weź dowolny papier, może to być np. kolorowy karton lub ozdobny papier do pakowania prezentów, poskładaj go w harmonijkę, przyłóż szablon i wytnij wzdłuż brzegów szablonu. Po rozłożeniu otrzymasz jeden fragment girlandy, która po sklejeniu z kolejnymi utworzy długi pas ozdobnych kształtów. Otrzymane girlandy porozwieszaj w pomieszczeniu, w którym odbędzie się przyjęcie.

Brak komentarzy:

 
web stats stat24