czwartek, 27 października 2011

Przyjemna kąpiel


Wasz maluch nie chce się kąpać? Skąd my to znamy. Chyba wielu rodziców ma z tym problem. Woda dla dziecka jest zła. Dziecko uważa, że rodzic każe mu się kąpać za karę. Uwaga! Są zabawki, które uświadomią dziecku, że kąpiel może być najfajniejszym momentem całego dnia! Jak to zrobić? Przedstawiamy Państwu kilka naprawdę ciekawych propozycji, które mogą pomóc Twojemu dziecku pokochać pluskanie w wodzie!

1. Zabawki specjalne- czyli takie stworzone specjalnie do kąpieli np. pingwinki, które zjeżdżają na ślizgawce, czy kaczuszki, które wydają zabawne dźwięki. Takich zabawek jest coraz więcej: hipopotam na rowerku, wodna koszykówka, podwodna łódź, kąpielowa żabka itd. Nie ma umiaru w tego typu rzeczach. Małe a cieszy ;)

2. Wodne kredki – są firmy, które produkują specjalne kredki, którymi można rysować po wannie czy kafelkach. Jest to innowacja, która wpada w gust każdego dziecka. Uspakajamy rodziców: kredki z łatwością można zmyć. Dajmy szanse swemu dziecku rozwijać talent, niech wymaluje swój wodny świat.

3. Jeśli to nie pomoże, możemy spróbować zachęcić naszego malucha bajeczną, kolorową pianką! Będzie to dla niego jak kąpiel w mięciutkiej chmurce. Pianka będzie odkrywać rolę zabawki, do tego nie drogiej, ogólnodostępnej i bezpiecznej. Taka pianka jest dostępna w zasobach firmy Ses.

4. Zabawki domowej roboty. Wystarczy dać dziecku kubki a kąpiel stanie się o wiele atrakcyjniejsza. Zacznie się przelewanie wody z jednego pojemnika do drugiego. Można je wkładać jeden do drugiego , aż schowamy wszystkie.

Cała zabawa zależy od fantazji dziecka i rodzica. Jak widać, zabawki do kąpieli mogą zmienić wieczorne utrapienie, w coś naprawdę przyjemnego! Maluchom życzymy dobrej zabawy!

Brak komentarzy:

 
web stats stat24