środa, 5 października 2011

Czym zabawić niemowlaka?

Chcielibyśmy aby nasze nowonarodzone dziecko miało takie same możliwości zabawy jak każde inne. Nie wiecie co dla nich w tym wieku będzie najlepsze?


Oto kilka propozycji z naszej strony:


1. Mata – jest to mięciutka forma podłoża ułożona dla naszego dziecka. To właśnie na niej można porozrzucać dużo pluszaków aby nasze dziecko miało okazje nacieszyć swe oko w bezpiecznym dla niego miejscu. Istnieją maty, które grają wesołe melodyjki, posiadają lusterko, w którym maluch może rozpoznać sam siebie no i oczywiście doczepiane zabawki. Te wszystkie atrakcje sprawia, że nasze dziecko w miejscu dla niego odpowiednim może spędzać godziny.

2. Bujaczek – czyli popularna forma huśtawki dla dziecka. Zaletą tej zabawki jest to, że nasze dziecko może nas oglądać w trakcie zabawy, co daje mu poczucie bezpieczeństwa. Innym walorem jest to, że bujaczek oprócz rozrywki daje również dziecku możliwość spokojnego snu, w momencie zmęczenia. To dla rodzice najlepsze wyjście z sytuacji, w momencie gdy musi zająć się swoją pracą nie zaniedbując dziecka.

3. Chodzik – chodzić nie umiemy od razu, to nic nowego, ale możemy zrobić wszystko by nauka chodzenia stała się dla naszego dziecka świetna zabawą. Większość chodzików posiada ramę, za którą nasz bobas może się chwycić i pchać „swój sprzęt” do przodu robiąc przy tym pierwsze kroki. Na samym początku może mu to wychodzić opornie ale z czasem stanie się mistrzem spacerowania. Czując się pewniej dzięki zabawce jaką jest chodzik, do którego można doczepić inne kolorowe atrakcje. Są też chodziki, na które nasze dziecko może usiąść i odpychać się nóżkami – one również wpływają na jego rozwój.

4. Skoczek – jest to najmniej rozpowszechniona zabawka dla niemowląt. Jest to zabawka składana, które nie zajmuje zbyt dużej ilości miejsca. Zaletą skoczka jest regulowana wysokość, a więc nie jest to jednosezonowa zabawka.

5. Grzechotki, łańcuszki na wózek itp. – są to zabawki, które przechodzą z pokolenia na pokolenia i pełnią równie ważną rolę w rozwoju dziecka jak każda inna nieprzeciętna zabawka.


1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Witam,

Rusza czwarta edycja konkursu „Najlepszy polski blog firmowy roku 2011”. Celem konkursu jest wartościowe wykorzystywanie social media. Biorą w nim udział m.in. takie firmy jak mbank, play czy cropp. Udział w konkursie jest bezpłatny. Jak co roku, przewidujemy seminarium z wręczeniem nagród oraz możliwością podzielenia się doświadczeniem.
Wystarczy zgłosić blog firmowy w komentarzach do wpisu http://blogifirmowe.wordpress.com/2011/09/26/4th-edition-zgloszenia-do-konkursu-najlepszy-polski-blog-firmowy-roku-2011/. Zapraszam do udziału!

Pozdrawiam,
Barbara Orszulka

 
web stats stat24