czwartek, 17 maja 2012

Nauka najlepsza u malucha!
Z badań wynika, nie od dziś, że najłatwiej wpajać u dziecka wszelkiego rodzaju  umiejętności już od najmłodszych lat. Przede wszystkim istotne jest by zaspakajać jego ciekawość i pobudzać zainteresowanie otaczającym go światem.


Teoria mówi, że wiedzę powinno się przekazywać dzieciom dopiero w momencie, gdy będą miały ukończone sześć lat.  Prawda jednak jest tata, że maluch już wcześniej jest gotowy na to abyśmy stwarzali mu możliwości efektywnej nauki. Dlaczego więc nie próbować wcześniej dostarczyć dziecku informacji, które w przyszłości mogą sprawić, iż łatwiej i zdecydowanie lepiej będzie przyswajał nowe umiejętności. Naukowcy wskazują, aby rodzice już od najmłodszych latach wprowadzali w codzienne życie dziecka zabawy edukacyjne, które wpłynął na to, iż w przyszłości dziecko będzie bardziej przystosowane intelektualnie, oraz w szerszym zakresie niż inne dzieci będzie miał opanowane kreatywne myślenie. Dlatego też to pierwsze lata życia dziecka są tak istotne i uważane są jako najlepszy moment na rozwijanie pasji dziecka. Wiele pociech ujawnia konkretne predyspozycje do którejś z dziedzin nauki. Rodzice, którzy zauważą to odpowiednio wcześnie, mogą zadbać aby rozwój ich dziecka był prowadzony poprawnie. Nie mogą oni przy tym zapomnieć, iż ważna jest rozmowa z dzieckiem a nie suchy dialog. W ten sposób dziecko zacznie odbierać naukę jako świetną, interesującą przygodę, a nie konieczność.

Warto korzystać z możliwości jakie dają nam dzisiejsze czasy. Dziecko może uczyć się nie tylko ograniczając się do tego co oferują mu rodzice. Jest coraz więcej ofert darmowych warsztatów i zajęć pozalekcyjnych , które pomagają rodzicom w zachęceniu dzieci do nauki i polubienie jej z ciekawych stron.

Brak komentarzy:

 
web stats stat24