poniedziałek, 7 listopada 2011

Klocki dla dzieci

Chyba każdy z nas w dzieciństwie posiadał w domu zestaw jakże świetnych drewnianych klocków bądź lego , które pozwalały nam dzięki wyobraźni wybudować nasze małe królestwo. Zabawka ta jest prosta, a jakże długoterminowa – nie nudzi, a wręcz przeciwnie wciąga i przyciąga do dalszej zabawy.Jako kochający rodzice, takie samo szczęście i frajdę chcielibyśmy dać swoim pociechom. Jak wiemy, nic nie jest jednak jak dawniej. Producenci zabawek robią wszystko aby wywołać u nas zawroty głowy. Zabawek jest coraz więcej, są takie tylko i wyłącznie dla dziewczynek i te przeznaczone dla chłopców. Jak i kiedy powinniśmy wręczyć dziecku jego pierwsze klocki? (Bo nie oszukujmy się, każde dziecko powinno je mieć). Zastanówmy się razem.

Najpopularniejszą do dziś zabawką dziecięcą są klocki. Czasy świetności tych zabawek były już dawno, ale spełniają one swoja rolę do tej pory.
Dzisiaj nie powinniśmy się obawiać idąc do sklepu z myślą kupienia swojej malutkiej pociesze zestawu klocków. Producenci wkładają wszelkich starań aby ta sytuacja była dla nas jak najmniej kłopotliwa. Zapewniają nam różnorodność klocków, które możemy wybierać bez względu na wiek naszego dziecka. Już dla jednorocznego dziecka możemy sprawić zestaw dużych klocków w naturalnym kolorze, by dziecko nie zrobiło sobie krzywdy, gdy najdzie go naturalna ochota posmakowania nowej zabawki. Zabawki te możemy znaleźć w formie plastikowej [która niestety czasem może być zawodna, ze względu na swoją sposobność do łamania się] bądź jako klocki drewniane – w tym wypadku przez nas polecane. Gdy dziecko już podrośnie możemy kupić bardziej skomplikowany zestaw klocków. Przykładowo farmę, bądź też statek z klocków. Wszystko po to by nasze dziecko miało możliwość rozwoju. Jeszcze starszym miłośnikom składania i budowania z klocków można zaoferować zabawki zmechanizowane. Zdecydowanie, dziecku będzie ciekawiej bawić się zabawka, która sam stworzył! Klocki, to specyficzna zabawka łącząca w sobie kilka dość ważnych, zwłaszcza z perspektywy nas dorosłych zalet . Jak można wywnioskować, tego typu zabawa rozwija koncentracje, wyobraźnie jak również uczy nasze dziecko cierpliwości i logicznego myślenia oraz konsekwentności. Jeżeli nasze dziecko to rozrabiaka, który nie potrafi usiedzieć w miejscu, zdecydowanie zabawka klockami będzie dla niego terapia uspokajającą.


Jeżeli jako rodzice wolimy sami zajmować dziecku jego wolny czas, nic nie stoi na przeszkodzie by budować wspólnie niejedną ciekawą postać, budynki czy całe miasto! Rodzic może bawić się razem z maluchem niskim kosztem, ucząc go przy tym wielu istotnych dla jego wychowania cech. A gdybyście mieli jeszcze jakieś wątpliwości, moi drodzy rodzice, zastanówcie się, kto nie lubi klocków? :)

1 komentarz:

Laura Che pisze...

O tak, klocki to podstawa! Moje ostatnie odkrycie to seria z rycerzami Cobi !

 
web stats stat24