niedziela, 20 listopada 2011

Prezenty okazjonalneDrogi rodzicu, na pewno nie raz znalazłeś się w sytuacji dla siebie kłopotliwej gdy szedłeś na przykład na urodziny dziecka znajomych albo do nowo upieczonych rodziców i nie wiedziałeś jaki prezent na taka okazję będzie najlepszy. Chyba przyznacie, że wybór tego drobnego upominku nie raz jest nie lada wyzwaniem? Sklepy przepełnione zabawkami wcale nam tego zadania nie ułatwiają. Z jednej strony dobrze, bo przynajmniej jest w czym wybierać, z drugiej strony dla biednego wiecznie spieszącego się rodzica to może być naprawdę kłopot. Wybór prezentu dla malucha nie jest łatwy, jednak i na to jest kilka wskazówek.

1. Pieniądze – niestety, to jest priorytetem, choć nie jest najważniejszą sprawą w życiu. Idąc na poszukiwanie prezentu, musimy się najpierw zastanowić ile pieniędzy możemy na niego przeznaczyć. To już w pewien sposób zawęży nasze pole manewru i zarazem ułatwi poszukiwania. Aby było jeszcze łatwiej, wchodząc do sklepu możemy o tej przeznaczonej na podarek sumie powiedzieć sprzedawcy. On wtedy już będzie wiedział do jakiej ilości zredukować wybór. Nie dajmy się omamić, bo przecież nie zawsze cena świadczy o atrakcyjności zabawki. Dzieci potrafią cieszyć się z naprawdę skromnych rzeczy. Nie zapominajmy przy tym, że nawet ta mała zabawka musi być przetestowana i dostosowana do wieku naszej pociechy.

2. Złym wyborem nigdy nie będą zabawki edukacyjne. Z myślą o dzieciach, które dopiero uczą się mówić, powstają książeczki, z których dziecko dowiaduje się nie tylko jak wyglądają poszczególne zwierzątka domowe, ale też jakie wydają dźwięki. Jeżeli dziecko jest starsze, wybór prezentu dla niego jest łatwiejszy, bo jest bardzo duży wybór. Puzzle czy gry planszowe nie są dużym wydatkiem, a angażują więcej zasobów poznawczych dziecka, co jest niezmiernie pożyteczne – uczy poprzez zabawę. Dodatkowym plusem tego typu zabawek jest to, iż rodzice nie będą się nudzić, gdyż są to również gry rodzinne.

3. Zastanówmy się czego oczekuje dziecko –oczywiście nie chodzi o spełnianie jego niebotycznych marzeń czy zachcianek, ale o trafienie w jego gust. Czy lepiej kupić mu zabawkę drewnianą, która posłuży mu kilka lat, czy lepiej cos kolorowego lecz z mniej stykowego plastiku. Małe dzieci oczekują, że ich zabawka będzie posiadała wiele ukrytych funkcji – wtedy tak szybko nie nudzą się zabawką. Warto prezenty wcześniej obgadać z rodzicami aby nie wyszło tak, iż odbiorca zabawki otrzyma piąty worek klocków, czy kolejną ciężarówkę.

Brak komentarzy:

 
web stats stat24