niedziela, 27 listopada 2011

Zabawy na zime

Zima- chłód, mroźny śnieg, niska temperatura, krótki dzień. Zima jest porą roku gdzie zamykamy się w domach i zazwyczaj nie wiemy co ze sobą zrobić, bo wyżej wymienione charakterystyczne dla zimy cechy, są dla nas nie do pokonania. My dorośli, tak na to reagujemy, ale drodzy państwo – nasze dzieciaki nie chcą tego samego. Ich, aż korci aby zatopić się w śniegu i wrócić do domu niczym bałwan. Nie martwcie się tym. A jeżeli brak wam pomysłu na zimowe wieczory z dzieckiem, brak wam koncepcji na ciekawe zajęcia i zabawy, mamy dla was kilka pomysłów na to jak bawić się z dzieckiem zimą.

Przede wszystkim, wychodźmy z nim na dwór. Nie bójmy się tego, że niska temperatura zaatakuje odporność naszego dziecka, który może tą wojnę skończyć z przeziębieniem. Nie tędy droga, warto aby nasze dziecko poczuło trochę frajdy w tą porę roku, którą wszyscy z góry skreślamy.

Więc, gdy już ubierzecie pociechę w puchową kurtkę oraz ciepłe buty, zacznijcie zabawę w najlepsze! Pierwszą naszą propozycją jest gra w kolory. Jak wiadomo na dworze w ową porę jest ich niewiele, jednak gdy zabierzemy ze sobą bibułę i na fali wiatru ją pokołyszemy, nasze dziecko będzie miało możliwość spotkania się z barwnymi wrażeniami. A jak wiadomo kolory rozwijają wzrok. Kolejnym pomysłem jaki chcemy wam pokazać jest zabawa z gałązkami. Dzieci maja bujną wyobraźnie, a my rodzice, powinniśmy ją jak najczęściej pobudzać. Gdy drzewa będą obsypane śniegiem, stańmy razem z dzieckiem pod jednym z nich i poruszając gałązkami pozwólmy by śnieg delikatnie opadał na policzki naszego malucha. Pokażmy mu w ten sposób jak niezwykła może być przyroda oraz dajmy mu szansę na niecodzienne wrażenia dotykowe. Wszystko to niech będzie dla niego bajeczne. Zabaw na podwórku jest mnóstwo. Oprócz standardowego lepienia bałwana możemy zabawić się w rzucanie do celu śnieżkami, bądź też zostać na moment naukowcami, którzy badają śnieżki lupą. Oglądają jak z bliska wyglądają te malutkie płatki śniegu. Nie zapominajmy by na podwórku nasze dziecko nie stało ciągle w jednym miejscu. Dzięki poruszaniu się, bieganiu, skakaniu, jak również jego zainteresowaniu tym co mu pokazujemy zapomni o zimnie, a na pewno będzie bawił się świetnie. Dla nas dorosłych, świeże, rześkie powietrze również się przyda.

A na koniec nie zapomnijcie o ciepłej herbatce, kocu i dobranocce na zakończenie dnia. ;)

***
Drodzy Państwo, zapraszamy do „lajkowania” naszego funpage na facebook’u. Dzięki temu będziecie na bieżąco z naszymi poradami, notkami, jak również produktami, które oferuje nasz sklep. Zapraszamy!

AKUKU NA FACEBOOKU.
Brak komentarzy:

 
web stats stat24