środa, 3 sierpnia 2011

Drewniane zabawki pobudzają wyobraźnię.


Jak wzbudzić ciekawość dziecka?


Jak wiadomo, dziecko w pierwszych fazach swojego rozwoju jest najbardziej podatne na wszelkie sugestie, edukacje. W tym czasie w najłatwiejszy sposób można je zainteresować i zafascynować otoczeniem, co wpływa na jego rozwój i rozbudowuje wiele przydatnych w późniejszym okresie umiejętności. Każde dziecko musi wiedzieć czym się bawi, musi tego dotknąć, "zasmakować" biorąc do buzi, sprawdzić fakturę produktu, podrzucić i uderzyć zabawką o podłogę. Małe dziecko sprawdza na ile stać każdą rzecz jaka wpadnie mu w ręce. Dlatego też producenci zabawek musza pamiętać o tym, by ich artykuł spełniał wszelkie oczekiwania dziecka, a dodatkowo był dla niego bezpieczną zabawką.

Jesteśmy pewni, że zabawki drewniane przeszłyby egzamin każdego dziecka, a dodatkowo byłyby na tyle wytrwałe by przejść jeszcze przez egzaminy młodszego rodzeństwa i po latach byłyby w dalszym ciągu tak samo użyteczne. Wszystkie zabawki drewniane są wykonane z wygładzonego drewna, pomalowane ekologicznymi farbami, posiadają rozmaite kształty i wieloraką funkcjonalność, mocne, nie łamiące się, naprawdę wytrwałe.

Jednak cały kunszt tych zabawek opiera się na tym, iż większość z nich jest manualna. Do spełniania swojej właściwej roli, czyli zabawiania, potrzebuje dziecka, które musi nimi poruszyć, musi je w prawidłowy sposób ułożyć, musi naciskać, uderzać, wiązać. Zabawki drewniane pozwalają mu dzięki wyobraźni z jednej zabawki zrobić i zamek, i młotek, i poskładać z nich puzzle i udawać, że są to cukierki czy piesek, którego się ciągnie na sznureczku. Dziecko może uderzać zabawką o zabawkę z myślą, że gra na bębenku. Zbiór zabawek drewnianych jest naprawdę szeroki i ma przygotowaną ofertę dla każdego dziecka, bez względu na jego wiek. Na każdym etapie jego rozwoju, może pomóc mu w zdobywaniu nowych umiejętność, rozwijaniu wyobraźni i zapewniamy, że zrobi to w interesujący dla niego sposób.2 komentarze:

Natalka pisze...

Ja znalazłam świetne zabawki - koniki drewniane, krówki, baranka w sklepie sarenka.eu - jak kupiliśmy dzieciom to oszalały z radości, cały dzień się bawiły. Zabawka jest u nas już 3 lata i naprawdę już rozumiem, dlaczego zabawki drewniane mają taką wartość!

Ania pisze...

Moje dziecko też uwielbia to, co drewniane :) Ostatnio bardzo na czasie są u nas klocki drewniane Maple. Pochłaniają do reszty.

 
web stats stat24