czwartek, 11 sierpnia 2011

Lunch Punch - jedzenie staje się przyjemniejsze.


Niejadek- jak często spotykamy się z tym słowem?
Każde małe dziecko, nie chce jeść, bo nie czuje potrzeby a może wina jest po naszej stronie? Może za często zmuszamy, za często o tym gdaczemy, może nie w porę i nieciekawie? Co to znaczy nieciekawie- a tak, że my rodzice, nie mamy pojęcia o milionach akcesorii dla dzieci, które mogą pomóc nam w urozmaiceniu posiłków dla naszych pociech.

Zobacz, leci samolot! – łyżka krąży wokół zamkniętej buzi i próbuje się za wszelką cenę do niej wcisnąć. A może przy stole zasiadają razem z twoim dzieckiem wszystkie lalki i misie. Albo do każdego posiłku zajeżdża cała kawalkada samochodów, koparek i dźwigów. Odrzuć to, jeśli chce zabawek, to będzie je miał! A potem zje je ze smakiem.

Jesteśmy świadomi, że często brakuje zmęczonym mamom inspiracji do pysznych śniadań czy kolacji, ale tak naprawdę, nie jest to tak trudne, na jakie wygląda.

Kto powiedział, że jedząc kanapki nie można się świetnie bawić?

Czy słyszeliście o takich akcesoriach dla dzieci jak foremki czy też wykrawarki do robienia kanapek w konkretnym kształcie? Przyznam szczerze, że sama miałabym ochotę zjeść taką kanapkę. Wystarczy również, że pozwolisz dla dziecka samemu przyrządzić przy Twojej pomocy posiłek i już zje je z chęcią oraz uzna, że smakuje wyśmienicie.

Pamiętaj, aby wszystkie dania podawać w zachęcający sposób, dołącz do posiłku takie elementy jak: kolorowe talerze i szklanki oraz owocowe i warzywne koreczki, którymi przyozdobisz stół z karnawałowymi przysmakami - to one skłonią dzieci do sięgnięcia po zdrowe dania. Znacząca zaletą kanapek w prześlicznych formach jest również fakt, że pobudzają kreatywność i wyobraźnie dziecka, poprawiają mu humor i samopoczucie przy posiłku, który do tej pory nie kojarzył mu się w sposób przyjemny.

Ciekawym pomysłem może być również zabawa w „owocowe ludziki”. Oprócz warzyw i owoców, potrzebne są również guziki i szpilki, z których możecie wspólnie stworzyć różnorodne postaci. Nie bój się zmian i nowości w swojej kuchni, skorzystaj z naszych rad!

Życzę Wam drogie mamy i tatusiowie: kreatywności,
pomysłowości i smacznego!


Brak komentarzy:

 
web stats stat24