środa, 10 sierpnia 2011

Zabawki drewniane uczą!


Zabawki drewniane to kwestia sentymentalna, to kwestia tego jak wyglądało nasze własne dzieciństwo, to czas spędzony z rodziną i wspomnienia. To wszystkie emocjonalne obszary życia, jak również edukacja jaka wraz z ich użyciem jest nieunikniona.
Pewnie zastanawiacie się jak zabawka może uczyć? Odpowiedź jest prosta. Zabawki drewniane przede wszystkim nie są na tyle popularne, by ścigały się wraz z sezonową moda i trendami. Dziecko nie płacze w sklepie , że chce Barbie bo wszystkie koleżanki w przedszkolu ją mają, to nie jest kwestia zachcianki, a wręcz przeciwnie, chęć posiadania zabawki drewnianej nie jest kwestią sugestii reklam czy osób, które nas otaczają. Tym bardziej, jeśli trafią w ręce naszej pociechy możemy ją tym produktem zainteresować i zaciekawić. Ukazać wyjątkowość owej zabawki. Zabawa zabawką drewnianą uwalnia masę możliwości, do której potrzebna jest wyobraźnia dziecka i jego kreatywność oraz autonomiczna osobowość dziecka. Co to znaczy?

Bawiąc się zabawkami drewnianymi, nasze dzieci mają szczególna okazję nadania życia rzeczom pozornie martwym. Dzieci mogą wymyślać imiona swoim zabawkom, uczyć się opieki nad nimi, troszczyć, mówić do nich, jak również układać o nich historię, rozwijając w ten sposób swoją wyobraźnię.

Dziecko ma możliwość zauważania, że w momencie pociągnięcia za sznurek, ptaszki zaczynają ruszać skrzydłami – to wszystko uczy logicznego myślenia.

Obserwując dziecko bawiące się tą zabawką, możemy zauważyć w którą stronę się ono rozwija, czy z klocków tworzy wieżę, która następnie z zapałem i agresją niszczy, czy też może buduje i tworzy ogródek, w którym rosną kwiaty i drzewa. My jako rodzice możemy dołączać się do zabawy pomagając dziecku rozwijać się w tym łagodniejszym i korzystniejszym dla niego kierunku. Jako rodzic sam się zdziwisz, jak Twoje dziecko z prostej zabawki stworzy unikalny sposób zabawy.

Brak komentarzy:

 
web stats stat24