środa, 17 sierpnia 2011

Zabawki dla alergików!


Zabawki drewniane przyjazne dla alergików!

W dzisiejszych czasach choroba jaką jest alergia staje się coraz bardziej powszechna. W takim przypadku rodzice stoją przed nie lada wyzwaniem. Muszą zadbać o to, aby w pokoju ich pociechy znajdowało się jak najmniej przedmiotów mogących wywołać uczulenie. Jednak nie jest to łatwe, bo kto jest w stanie pozbawić własne dziecko radości z zabawy?

Jeżeli nie wiecie co w takiej sytuacji zrobić, przeczytajcie nasze rady.

Jakie zabawki wybrać?

Jak wiadomo na alergika najgorzej wpływają takie zabawki jak: pluszowe czy szmaciane lalki, miśki oraz wszystkie inne zabawki, które swoim kształtem i materiałem utrudniają czyszczenie ich. Takie zabawki powinniśmy schować na strychu bądź oddać. Wypadałoby również pozbyć się zabawek, które nie interesują już naszych pociech, a są jedynie siedliskiem kurzu i roztoczy.

Zdecydowanie najlepszą zabawką dla alergika jest ta, którą łatwo wyczyścić, czyli np. wykonana z drewna ( są wykonane z nietoksycznych klejów i farb) czy plastiku. Producenci zabawek starają się mieć na uwadze alergię małych dzieci i coraz częściej możemy na rynku spotkać przytulanki wykonane z materiałów hipoalergicznych np. organiczna bawełna. Problemem nie jest dokupienie asortymentu dla takiego misia, czyli np. zabawek drewnianych takich jak: klocki, układanki, konik na biegunach, figurki, i inne drewniane dodatki. Wybór jest bardzo szeroki i nieograniczony.

Jak czyścić zabawki?

Zabawki, które są najkorzystniejsze dla alergików, czyli drewniane i plastikowe, wystarczy tylko codziennie przecierać wilgotną szmatką. Po zabawie zaś zaleca się chowanie ich do pojemników, które będą chronić przed osiadaniem kurzu na zabawkach naszych dzieci. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się pojemniki z tworzywa sztucznego. Pluszowe zabawki najlepiej raz w tygodniu prać w pralce, w temperaturze co najmniej 60°C (w takiej temperaturze giną roztocza), albo na dwa dni wkładać do zamrażalnika (warto po takim wymrażaniu opłukać zabawkę, żeby pozbyć się pozostałości roztoczy. Latem zaś najlepsze efekty przynosi wystawianie zabawek na mocne słońce.

Innym sposobem na czyszczenie zabawek jest włożenie ich do poszewki na poduszkę i wypranie. Efekt jest zdecydowanie lepszy od codziennego przecierania zabawek.

Zasada, która dotyczy wszystkich zabawek, niezależnie czy dziecko jest alergikiem czy nie : zabawki powinny stać jak najdalej od łóżka dziecka.

Życzymy powodzenia
w urządzaniu pokoju waszej pociechy!

Brak komentarzy:

 
web stats stat24