piątek, 9 września 2011


Lato kojarzy się z wodą i plażowaniem. Może w tym roku pogoda nie dopisuje, ale jeśli znajdzie się chociaż jeden dobry, słoneczny dzień – powinniśmy wykorzystać go jak najlepiej. Wtedy wypadałoby zabrać dziecko na plażę i co dalej? No właśnie, przygotowaliśmy specjalnie dla was kilka zabaw, które możesz wykorzystać na plaży i stać się kreatywnym rodzicem.

OBRONA WYSPY – jest to zabawa grupowa

Na wodzie kładziemy boję lub coś innego. Jeden z grających broni tej „wyspy”, pozostali starają się ją zdobyć przez dotknięcie. Obrońca chlapaniem nie pozwala zbliżać się do niej. Jeśli dotknie któregoś śmiałka – eliminuje go z gry. Chronić się można chowając głowę do wody. Ten, kto zdobył wyspę zostaje jego obrońcą, a poprzedni zostaje wyeliminowany z gry.

INDIANIN – zabawa wesoła i prosta, nie tylko na plażę, ale nawet w ogródku obok domu

Dziecko maszeruje do przodu. A następnie jego zadaniem jest powrót tyłem – po swoich śladach – bardzo dokładnie. Przy tej zabawie na pewno będzie dużo śmiechu, rodzice mogą również spróbować, aby rozweselić swoją pociechę.

PATYCZEK – zabawa nie wymaga wcześniejszego przygotowania, może być spontaniczna, rozpoczęta w każdej chwili

W piasek wbijamy patyk. W jednakowej odległości, ale z różnych stron ustawiamy zawodników. Na sygnał wszyscy biegną do patyka. Kto go pierwszy wyciągnie z piasku?

WODA-LĄD – zabawa ruchowa, dla wielu osób

Narysowane koło, dzieci stoją na linii. Na hasło „do wody” –wskakują do środka, na hasło „na ląd” –wyskakują i biegną po okręgu.

SKOCZKI – zabawa standardowa, powszechnie znana, jej forma może być urozmaicana i zmieniana

Pary mają związane po jednej nodze. Bieg do celu. Można łączyć trzy osoby w jeden zespół, zawiązywać oczy, zrobić tor przeszkód itd.

Brak komentarzy:

 
web stats stat24