piątek, 23 września 2011

Zabawa w teatrZabawki zabawkami, czasem jednak warto pobawić się w coś na żywo, za pomocą nieożywionych rzeczy. Warto razem z dzieckiem wziąć udział w tej zabawie by przełamać granice między światem dorosłych, a światem naszego dziecka.
W zabawie, którą chcemy przedstawić mogą brać udział dzieci od trzech do sześciu lat. Jednak wiadomo, każdą grę można dostosować do wieku naszej pociechy.
Aby zrealizować zabawę w teatrzyk potrzebujemy pacynki bądź materiałów, z których ją przygotujemy (przykładowo: kwadratowe szmatki (o boku ok. 30 cm), kulki waty, sznurek, włóczka, wstążki, koraliki, naklejki, guziki itd.).

Jak razem z dzieckiem wykonać kukiełkę? To proste! Do środka kwadratowej szmatki włóż kulkę waty i owiń wokół niej wstążkę lub po prostu zawiąż supeł na środku szmatki. Można doszyć guziki, usta ze skrawków materiału i włosy z włóczki. Końce szmatki zaś można zawiązać na supełki, aby powstały rączki. Teraz do rączek i głowy doszyj sznurki, które podczep do kredek. Wszystko po to aby móc poruszać marionetkami. Twoja nowopowstała zabawka w jednej chwili staje się aktorem w przedstawieniach twojego dziecka. Tą zabawę można wykorzystać na imprezach urodzinowych, czy spotkaniach całej rodziny.

Zabawa rozwija mowę, wyobraźnię, integruje grupę dzieci, rodzinę oraz pomaga wyrażać siebie. Do tego przynosi wiele śmiechu i satysfakcji z nowo wykonanych rzeczy.


Zapraszamy do naszego konkursu: http://akuku-akuku.blogspot.com/2011/09/konkurs.html

Brak komentarzy:

 
web stats stat24